بزرگترین کارخانه نمک صنعتی پاینده.خریدوفروش نمک و قیمت نمک

بزرگترین کارخانه نمک صنعتی پاینده
نمک صنعتی چیست؟
نمک صنعتی نمکی است که درجه ی خلوص آن کمتر از نمک خوراکی می باشد. عمده تفاوت نمک صنعتی با نمک خوراکی در درجه ی خلوص پایین تر ، تصفیه نشدن و یددار نبودن نوع صنعتی است. میزان خلوص نمک خوراکی 99+ درصد است . به علت تصفیه و پالایش شدن نمک خوراکی، این نوع نمک موجب به وجود آن سنگ کلیه و سایر مشکلات مشابه نمی شود.
کاربردهای نمک صنعتی فراوان است نمک صنعتی و معدنی در صنایعی همچون تصفیه آب و فاضلاب , دباغی پوست, اسید سازی , تولید مواد بهداشتی و شوینده و بسیاری دیگر از صنایع استفاده می شود.
کشور ایران معادن نمک فراوانی داراست و جز بیست تولید کننده نمک های معدنی در جهان می باشد. با این حال به علت گرانی فرآیند تصفیه ی نمک خام , قسمتی از نمک استخراج شده از معادن و دریاچه های نمک، به شکل تصفیه نشده ( به صورت نمک صنعتی خام ) به عنوان نمک خوراکی وارد بازار مصرف غذایی می گردد . استان های سمنان، قم و فارس از جمله بزرگترین تولیدکنندگان نمک صنعتی و معدنی در کشور هستند .
نمک های صنعتی و تصفیه نشده با دانه بندی مختلف در کارخانجات تولید مواد شیمیایی کاربرد دارند. آیا می توانید چند نمونه از کاربرد نمک صنعتی در کارخانه های مختلف را بازگو کنید؟
می دانید که از گذشته تا به امروز، نمک علاوه بر استفاده غذایی و به کارگیری در پخت و پز، استفاده های مختلف دیگری هم دارد. این گستردگی استفاده از نمک در موارد مختلف، نشان از پرخاصیت بودن و یا کاربردی بودن نمک در طبیعت می باشد.
لازم است بدانید، کلرید سدیم یا نمک خالص متشکل از دو عنصر با درصد وزنی 39.3% سدیم و 60.7% کلر است.
در حالت کلی، اگر قرار باشد نمک از نظر مصرفی به دسته های مختلفی تقسیم بندی شود، می توان از این دسته بندی ها به صورت زیر تعریف کرد:
• نمک مخصوص خوراکی
• نمک مخصوص صنعتی
• نمک آرایشی و بهداشتی
در این مطلب قرار است پیرامون نمک صنعتی صحبت شده و در رابطه با کاربرد نمک صنعتی در کارخانجات مواد شیمیایی، اطلاعاتی در اختیار علاقمندان قرار گیرد.
البته توجه داشته باشید که حتی اگر قصد خرید نمک صنعتی برای کارخانجات تولیدی خود را دارید، داشتن اطلاعاتی در کنار آگاهی های خودتان، خالی از لطف نخواهد بود.
می دانید نمک صنعتی چیست؟
نمک صنعتی از نظر ظاهر شبیه به نمک های خوراکی می باشد، با این تفاوت که دانه بندی اش با دانه بندی نمک خوراکی متفاوت بوده و مهم تر از همه، میزان درصد خلوص نمک صنعتی، بسیار کمتر از نمک خوراکی است.
وقتی که سنگ نمک از معادن استخراج می شود، طی عملیاتی به نمک خرد شده تبدیل می گردد. با بررسی میزان خلوص سنگ نمک ها، آن ها به دو دسته مناسب برای تولید نمک خوراکی و دیگری نمک صنعتی تقسیم بندی می کنند. نمک صنعتی بدون انجام هیچ عملیاتی، به صورت مستقیم به کارخانجات مورد نظر منتقل می گردد.
توجه داشته باشید که هر کارخانه تولیدی که صنعت مخصوص به خود را انجام می دهد و در خط تولید یا بخش های مختلف خود نیاز به نمک صنعتی دارد، باید دانه بندی مخصوصی از نمک صنعتی را خریداری نماید.
به همین دلیل است که نمک صنعتی در بازار فروش هم دارای انواع مختلف و گوناگونی می باشد.
کاربرد نمک صنعتی در کارخانجات
حال که با نمک صنعتی آشنا شده و از ساختار آن مطلع شدید، لازم است در خصوص کاربرد نمک صنعتی در کارخانجات مواد شیمیایی در اختیار داشته باشید. صنایع مختلفی هستند که نمک صنعتی در آن ها کاربرد بسیاری دارد که تصفیه و تولید آب آشامیدنی، دامداری، دامپروری و پرورش طیور، چرم سازی و دباغی و …، از جمله صنایعی هستند که سنگ نمک صنعتی در خط تولید آن ها بسیار کاربر دارد.
از از جمله کارخانجات مواد شیمیایی که نقش نمک در خط تولید آن ها غیر قابل انکار است، می توان به موارد زیر اشاره کرد:
کارخانه های تولید کننده گاز کلر
واحد های تولیدی سود سوز آور
مجموعه های تولید کننده کربنات سدیم
و … .
بیشترین حجم مصرفی نمک در حوزه شیمیایی نیز به تولید مواد بالا برمی گردد. البته موارد مصرف نمک در کارخانجات متعدد تولید مواد شیمیایی فراتر از موارد یاد شده است و تهیه سدیم نیز شامل آن می گردد.
کارخانجات تولید نمک، نمک را خود به صورت مستقیم تولید نکرده و تنها آن را بعد از اسخراج از معادن، تحت عملیاتی قرار می دهند تا مناسب برای استفاده های گوناگونی باشد. اگر شما هم در صنعت خود، نیاز مبرم به نمک صنعتی دارید، برای اینکه بتوانید نمک را با قیمت مناسب تر و به صورت عمده تهیه کنید، مستقیماٌ با کارخانه های تولیدی در ارتباط باشید.
شماره تماس: 09125321778-09124312773-09109022773-02334243715-02334243716
آدرس سایت: payandehsalt.com
آدرس: دفتر مرکزی فروش نمک پاینده : گرمسار میدان شهرداری روبروی پارک شهر مجتمع ولیعصر طبقه 5 واحد 14

اطلاعات آگهی

موقعیت سمنان - سمنان
گروه صنعت - تولید مواد غذایی
تاریخ ارسال 256 روز پیش
بروز شده 7 روز پیش
بازدید 28
نوع آگهی ویژه تمدید
قیمت توافقی
اعتبار نمایش 52 روز بعد
مشابه مشابه
 

اطلاعات آگهی دهنده

نام شرکت نمک پاینده
عضویت 1 سال پیش
ایمیل
Alexa Traffic for eniazmandi.com