لازمه پیشرفت اقتصادی پساکرونا، اعتماد اجتماعی است

انتشار: 10 روز پیش
تاریخ: 01:54:02 1400/1/20
بازدید: 1
×

عدم اعتماد در سال‌های اخیر مانعی اساسی برای سیاست اقتصادی ایالات‌متحده بوده است، زیرا راه حل مشکلات اصلی این کشور، به میزانی از توزیع مجدد منابع برای دستیابی به برابری اجتماعی بیشتر نیاز دارد. اما فداکاری‌های مشترک آمریکایی‌ها طی همه‌گیری، فرصتی بی‌نظیر برای پیشرفت مورد نیاز به وجود آورده است.

به نقل از پروجکت، در نگاه اول، همه‌گیری ویروس کرونا باعث شکاف اقتصادی در ایالات‌متحده شده است. این همه‌گیری، نابرابری اجتماعی و درآمدی را بیشتر و بسیاری از مشکلات دیرینه سیستم را برجسته کرده است. به‌عنوان‌مثال، زنان بیشتر از مردان تحت تاثیر منفی نابرابری قرار می‌گیرند. کودکان خانواده‌های فقیر کمتر از فرزندان خانواده‌های ثروتمندتر قادر به سازگاری با آموزش مجازی هستند. کارشناسان تصور می‌کنند خشونت خانگی و کودک آزاری طی همه‌گیری به سرعت افزایش یافته است، اما به دلیل کاهش نظارت ناشی از تعطیلی مدارس، بیشتر این موارد افزایش یافته، گزارش نشده است. افراد کم درآمد با خطرات سلامتی بیشتری روبرو هستند زیرا بسیاری از عواملی که باعث بدتر شدن عواقب کووید-19می‌شوند با درآمد، ارتباط دارند.
اما، با وجود این هزینه‌های رنج‌آوری که به­‌صورت نابرابر توزیع شده، آیا تجربه نفس‌گیر آمریکا طی همه‌گیری می‌تواند به بازگرداندن اعتماد متقابل مورد نیاز برای بهبود رفاه اقتصادی همه آمریکایی‌ها در طولانی مدت کمک کند؟
از نظر اقتصاددانان، اعتماد به معنی اطمینان یک فرد در درستی و راستی شخص دیگری است که وی را نمی­‌شناسد و یک مولفه اساسی در یک اقتصاد موفق است که اغلب نادیده گرفته می‌شود. اعتماد در اقتصاد به معنای این است که باور کنید طرف مقابل مصمم نیست که از شما سود ببرد. عدم اعتماد به این معناست که احساس کنید باید همیشه برای کسب حداکثر سهم سود خود بجنگید. اعتماد، امکان مصالحه در سیاست‌ها را ایجاد می‌کند، زیرا همه طرف‌ها می‌دانند که به مرور زمان دستاوردها تقسیم خواهد شد، حتی اگر در لحظه توافق، همه سود نبرند. همانند رابطه شخصی سالم، افراد می‌توانند به نوبت به آنچه می‌خواهند برسند، زیرا آنان می‌دانند که در آینده تعاملات زیادی انجام خواهد شد که نیاز به مصالحه دارند، به‌طوری‌که در دراز مدت همه چیز مساوی خواهد شد.
علاوه بر این، شواهد تجربی نشان می‌دهد که اعتماد، بخش قابل توجهی از تفاوت رشد اقتصادی در کشورها را توضیح می‌دهد و ثبات سیاسی را در دوران رکود اقتصادی افزایش می‌دهد و توانایی در همکاری باعث بهبود نتایج می­‌شود.

نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد، در میان کشورهای اروپایی یا سایر کشورهایی که جمعیت آنها به‌طور عمده از نژاد اروپایی است، کشورهای اسکاندیناوی بالاترین سطح اعتماد را دارند و برزیل و مقدونیه شمالی به ترتیب با حدود7درصد و13درصد کمترین میزان اعتماد را دارند. سطح اعتماد در ایالات‌متحده (با41درصد از آمریکایی‌هایی که می‌گویند به افرادی که نمی‌شناسند، اعتماد دارند) بین اروپای شمالی و شرقی است. با توجه به شواهد تجربی مبنی بر اینکه بی‌اعتمادی آمریکایی‌ها ریشه در تبعیض‌های تاریخی دارد، در مجموع تعجب‌آور نیست که در ایالات‌متحده اعتماد کمتری نسبت به اروپای شمالی وجود دارد. همچنین تعجب‌آور نیست که مناظره سیاسی در ایالات‌متحده به‌طور فزاینده‌ای به اختلاف‌نظر تبدیل شده است، تا حدی به دلیل اینکه سازمان‌های رسانه‌ای دریافتند که ایجاد خشم نسبت به ایجاد سازش، سودآوری بیشتری دارد.
فراهم آوردن فرصت‌های بهتر برای زنان و اقلیت‌های کم نماینده از طریق سیاست‌هایی مانند اقدام مثبت، فرصت‌ها را از گروه‌های دیگر می‌گیرد. به همین ترتیب، حمایت از مشاغل تولیدی و کشاورزی ایالات‌متحده می‌تواند هزینه‌ها را معادل مالیات بر مصرف‌کنندگان آمریکایی افزایش دهد.
برای رهایی از بن‌بست سیاسی، رأی‌دهندگان باید حاضر باشند برخی از منافع شخصی خود را کنار بگذارند. در صورت اطمینان به جبران خسارت دریافتی، احتمال انجام این کار بیشتر است. مردم با تلاش در جهت رسیدن به یک هدف مشترک، اعتماد ایجاد می‌کنند و با همکاری‌های اقتصادی و اجتماعی این اعتماد افزایش می‌یابد، به‌ویژه اگر این فعالیت برای سایر افراد جامعه ارزش ایجاد کند.
این همان چیزی است که طی همه‌گیری اتفاق افتاده است. محدودیت‌ها و هزینه‌های اقتصادی ناشی از تعطیلی ملی ایالات‌متحده، بهایی است که آمریکایی‌های جوان و سالم برای محافظت از افراد در معرض خطر پرداخت می‌کنند و برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر، تعداد زیادی از محدودیت‌ها در نهایت خودخواسته و داوطلبانه بودند.
در ایالات‌متحده، برخلاف انگلستان و کشورهای اتحادیه اروپا، هیچ کس به دلیل عدم استفاده از ماسکجریمه نمی‌شود یا برای اطمینان از موافقت با قرنطینه کنترل نمی‌شود. البته این مورد جنبه‌های منفی بدیهی دارد؛ فقدان فشار و یک واکنش هماهنگ به قرار گرفتن ایالات‌متحده در سومین میزان بالاترین آلودگی و دوازدهمین میزان بالاترین مرگ‌ومیر در جهان کمک کرده است. اما یک نکته مهم نیز وجود دارد، رفتار مردم نشان‌دهنده تمایل آنان برای کمک به رفاه عمومی و نه فقط ترس آنان از مجازات‌های عدم رعایت موارد است.
افراد کم خطر به دلیل تمایل خود به محدودیت‌های کووید-19پایبند هستند و معتقدند که انجام این کار به امنیت دیگران و همچنین خودشان کمک می‌کند. طی همه‌گیری، اکثریت سالم برای محافظت از اقلیت آسیب‌پذیر هزینه زیادی پرداخت کرده‌اند. از آنجا که دولت‌های فدرال و ایالتی اجبار را قبول نکردند، می‌توان گفت مردم آن را با میل و رغبت قبول کردند (البته شاید نه با خوشحالی). تلاش یکسان نبود و همه احتیاط‌های یکسانی را دنبال نمی‌کردند. اما، در نهایت، ده‌ها میلیون نفر آزادی و کیفیت زندگی خود را بیش از یک سال کاهش دادند. این تلاش پرهزینه قابل توجه است، با توجه به ترس گسترده از اینکه در حال حاضر آمریکا، توسط پشتیبانی از حزب مردم و منافع شخصی تضعیف می­‌شود.
شرم‌آور خواهد بود اگر آمریکایی‌ها در ارزیابی خود از بیماری همه‌گیر، این روزنه امیدی که به سختی بدست آورده‌اند را از دست بدهند. اعتماد نیز از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود. والدین باید به فرزندان خود یادآوری کنند و معلمان نیز باید دانش‌آموزان خود را در مورد فداکاری‌های میلیون‌ها نفر برای حفظ امنیت در برابر غریبه‌ها تعلیم دهند. اکنون، ایالات‌متحده یک فرصت منحصر به فرد برای تقویت اعتماد، همبستگی و همکاری و در نتیجه مقابله با چالش‌های اقتصادی پیش رو دارد.
انتهای پیام

مشابه در گوگل
به اشتراک بگذارید
مشابه
28 دقیقه پیش
هزینه پوشاک و کفش خانوارهای شهری سال 98 چقدر بود؟

هزینه پوشاک و کفش خانوارهای شهری سال 98 چقدر بود؟

بررسی متوسط هزینه پوشاک و کفش خانوارهای شهری در سال ۱۳۹۸ نشان می دهد که میزان هزینه یک خانوار شهری در کشور برای پوشاک و کفش ۴.۷ درصد نسبت به سال ۱۳۹۷ رشد داشته است.

1 ساعت پیش
تولید 50 هزار دستگاه تارا در سال 1400

تولید 50 هزار دستگاه تارا در سال 1400

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو از برنامه‌ریزی برای تولید و عرضه ۵۰ هزار دستگاه تارا در سال جاری خبر داد.

1 ساعت پیش
رشد مجوزهای معدنی در سال 99

رشد مجوزهای معدنی در سال 99

آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که طی یک ساله ۱۳۹۹، همگی مجوزهای معدنی نسبت به سال پیش از آن رشد داشته است ضمن اینکه میزان اشتغال به‌واسطه افزایش صدور پروانه‌های بهره‌برداری و همچنین هزینه صرف شده برای اکتشاف نیز صعودی بوده است.

2 ساعت پیش
رتبه اقتصادی ایران در جهان چند است؟

رتبه اقتصادی ایران در جهان چند است؟

اخیرا رتبه اقتصادی ایران در جهان محل بحث زیادی بوده اما واقعیت این است که رتبه اقتصادی کشورها بر اساس معیار رتبه بندی، معمولا با یکدیگر مختلف است و این نتیجه گیری که یکسان نبودن رتبه ها ناشی از اشتباه یک رتبه بندی است نیز صحیح نیست. البته با وجود رده بندی های مختلف، اقتصاد ایران

2 ساعت پیش
بررسی وضعیت بازار سرمایه در جلسه کمیسیون اقتصادی

بررسی وضعیت بازار سرمایه در جلسه کمیسیون اقتصادی

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بررسی وضعیت بازار سرمایه در جلسه این کمیسیون خبر داد.

3 ساعت پیش
آخرین وضعیت آب و برق مناطق زلزله زده

آخرین وضعیت آب و برق مناطق زلزله زده

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: در حال حاضر شبکه آبرسانی در مناطق زلزله زده وضعیت پایداری دارد، برق شهری مناطق وصل شده و تنها در سه روستا به صورت پراکنده مشکل قطع برق داریم.

3 ساعت پیش
دچار کمبود گندم می‌شویم!

دچار کمبود گندم می‌شویم!

رئیس اتاق بازرگانی ایران می‌گوید دولت باید سیاست‌های خود را در حوزه گندم تغییر دهد.

3 ساعت پیش
جزئیات برگزاری نمایشگاه اوراسیا در ایران

جزئیات برگزاری نمایشگاه اوراسیا در ایران

چند هفته پس از آنکه رئیس سازمان توسعه تجارت خبر از برنامه ریزی برای آزادسازی تجارت ایران و اعضای اوراسیا خبر داد، حالا نمایشگاه این اتحادیه بناست در ایران برگزار شود.

4 ساعت پیش
معافیت فرش دستباف از بازگرداندن ارز حاصل از صادرات

معافیت فرش دستباف از بازگرداندن ارز حاصل از صادرات

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف با اشاره به کاهش حجم صادرات فرش دستباف در سال گذشته و دشواری های بازگرداندن ارز حاصل از صادرات آن ابراز امیدواری کرد: فرش دستباف از مصوبه تعهد ارزی معاف شود تا بافندگان و صادرکنندگان از این صنعت خارج نشوند.

4 ساعت پیش
ادامه روند کاهشی در بورس

ادامه روند کاهشی در بورس

بازار سرمایه امروز هم روند کاهشی داشت و شاخص بورس و فرابورس هر دو نزولی بودند.

آگهی‌های ویژه

طراحی سایت

طراحی سایت

مدیر سایت
کرج
قیمت: توافقی

دستگاه اتوماتیک رابیتس

دستگاه اتوماتیک رابیتس

امید ناصر نژاد
آمل
قیمت: 375,000,000 تومان

کتاب نت فارسی آهنگهای ایرانی

کتاب نت فارسی آهنگهای ایرانی

احمدیان پور
تهران
قیمت: 89,000 تومان

چراغ دکل خورشیدی 55 ال ای دی تیپ S

چراغ دکل خورشیدی 55 ال ای دی تیپ S

توسعه انرژی خورشیدی آسیا سولار
تهران
قیمت: توافقی

تولید کننده انواع تور

تولید کننده انواع تور

علیرضا محمدی شجاع
تهران
قیمت: توافقی

دفتر وکالت مهدی نوری

دفتر وکالت مهدی نوری

مهدی نوری
تهران
قیمت: توافقی

صندلی سینمای کودک و مبلمان کودک رض کو

صندلی سینمای کودک و مبلمان کودک رض کو

گسترش مبلمان آسیا رض کو
تهران
قیمت: توافقی

(گروه صنعتی رض کو تولید کننده صندلی سینمایی و آمفی تئاتر

(گروه صنعتی رض کو تولید کننده صندلی سینمایی و آمفی تئاتر

گسترش مبلمان آسیا رض کو
کرج
قیمت: توافقی

نمایشگاه ایران سبز

نمایشگاه ایران سبز

شرکت خزراوراسیا
تهران
قیمت: توافقی

فروش عمده و جزئی مواد شیمیایی

فروش عمده و جزئی مواد شیمیایی

پیشرو صنعت راتین
تهران
قیمت: توافقی

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را وارد نمایید:

Mellat Bank

نیازمندی های ایرانیان مقیم ترکیه + نیازمندیهای همشهری + نیازمندیهای روزنامه همشهری + نیازمندیهای تبریز + نیازمندی های استانبول + نیازمندیهای ایرانیان انگلستان + نیازمندیهای تورنتو + نیازمندیهای لندن + نیازمندیهای ایرانیان تورنتو + نیازمندیهای تورنتو تلگرام آگهی رایگان + آگهی رایگان دیوار + آگهی رایگان همشهری + آگهی رایگان در شیپور + آگهی رایگان نیازمندیها + آگهی رایگان ایستگاه + آگهی رایگان استخدام + آگهی رایگان ملک + آگهی رایگان خودرو + آگهی رایگان دیوار تهران بازار مجازی + بازار مجازی موبایل + بازار مجازی شهرضا + بازار مجازی بورس + بازار مجازی کتاب + بازار مجازی باسلام + بازار مجازی کتاب تهران + بازار مجازی چیست + بازار مجازی بورس تهران + بازار مجازی بورس ایران